Nagrody

Srebrna Jaskółka

Srebrna jaskółka Miło nam informować, że firma P.P.H.U. „Marton” otrzymała prestiżową nagrodę Srebrnej Jaskółki 2012 w czwartym ogólnopolskim konkursie Mistrz Rolnictwa i Przetwórstwa w kategorii „Soki i Napoje” organizowanym przez branżową Oficynę Wydawniczą „Regiony”. Podczas uroczystej gali, laureat odebrał stosowny certyfikat – jury doceniło firmowy wyrób Martonu, popularną oranżadę. Celem wyłonienia nagrodzonych organizator prowadził ocenę jakości produktów poprzez badania sondażowe, które przebiegają cyklicznie. O nagrodzie decydują Konsumenci. To Konsument ocenia jakość i smak.

Doceń Polskie

Certyfikat Certyfikat „Doceń polskie” potwierdza, że nagrodzony nim artykuł spożywczy posiada tzw. polski akcent (jest produkowany w naszym kraju, z rodzimych składników lub zgodnie z tradycyjną recepturą) i co istotne – zdobył wysokie noty od Loży Ekspertów programu. Członkowie tego pięcioosobowego grona oceniają wszystkie produkty biorące udział w audycie. Każdy ekspert przyznaje żywności punkty w skali 1-10 za smak i wygląd oraz stosunek jakości artykułu do jego ceny. Certyfikat „Doceń polskie” zdobywają tylko te produkty, którym Loża przyzna wysokie noty. Otrzymanie maksymalnej liczby punktów pozwala zyskać także tytuł TOP PRODUKT.
23 października w Krakowie odbył się dziesiąty już audyt programu „Doceń polskie”. Jednym z laureatów tej jubileuszowej certyfikacji jest P.P.H.U. „MARTON”. Napój gazowany słodzony oranżada z oferty tego producenta zdobył godło „Doceń polskie” oraz tytuł TOP PRODUKT.
O tym jak cenna jest to rekomendacja najlepiej świadczy fakt, iż Lożę tworzą doświadczeni fachowcy, osoby zawodowo zajmujące się żywieniem. Jej przewodniczącym jest Mirek Drewniak z Fundacji Klubu Szefów Kuchni, poza nim w jury oceniającym wyroby spożywcze zasiada m.in. przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Widniejące na opakowaniu produktu godło „Doceń polskie” to dla konsumenta znacząca wskazówka, dowód, że został on sprawdzony przez ekspertów i jest wart uwagi. Z kolei dla firmy jest to potwierdzenie wysokiej jakości jej wyrobu, wokół którego można budować pozycję marki.
Program „Doceń polskie” jest realizowany od trzech lat, od samego początku jego działania honorowym patronem przedsięwzięcia jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Doceń Polskie

Certyfikat Firma „MARTON” została jednym z laureatów XI audytu żywności zorganizowanego w ramach programu „Doceń polskie”. Prestiżowy certyfikat przyznano Naturalnej wodzie źródlanej gazowanej tego producenta. Celem programu „Doceń polskie” jest promowanie rodzimej żywności wysokiej jakości oraz jej producentów. Posiadanie tzw. polskiego akcentu to podstawowy warunek uczestnictwa w programie. Wyrób biorący w nim udział musi być produkowany z polskich składników, na podstawie tradycyjnej receptury lub na terenie naszego kraju.
Przedsięwzięcie jest realizowane od 2011 roku i od samego początku jego funkcjonowania, honorowy patronat nad nim sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Champion Roku 2013

Certyfikat W Ramach V edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrz Rolnictwa i Przetwórstwa firma MARTON otrzymała Championa Roku 2013 w kategorii SOKI I NAPOJE za produkt NAPÓJ POMARAŃCZOWY. V EDYCJA rozpoczęła się w kwietniu 2013 r. i trwała do końca listopada 2013 r. Aby wyłonić najlepszych w tej branży Wydawnictwo prowadziło badania sondażowe, głównie na targach spożywczych Prowadzone były różnymi metodami. Ich główną zaletą jest to, iż przebiegają one cyklicznie. Mają na celu ocenę stopnia, jakości produktów rolno – spożywczych. Dużą pomoc w wyborze laureatów okazały Izby Rolnicze z terenu kraju, jak również wydziały rolnictwa poszczególnych miast, starostw i gmin, które najlepiej były zorientowane, kto na danym terenie czy też w regionie zasługuje na wyróżnienie. Jednak najważniejszymi weryfikatorami tego sektora usług byli konsumenci, którzy na co dzień kupują produkty rolno-spożywcze. Wyniki badań oraz suma wszystkich głosów spływających do redakcji zadecydowały o pozycji na liście laureatów.